Parkytor i gamla Djurgårdsstaden förstörda av TV-team

Nästa julkalender spelas in i gamla Djurgårdsstaden! Flera av er har säkert upplevt snöhögar och vinterkänsla på Djurgårdsstadens gator fast resten av Stockholm varit snöfritt 🙂 Det är roligt att hela Sverige kommer kunna se våra fantastiska, gamla kulturhus i tv. Inspelningen av 2018 års julkalender kommer pågå in i april. Till dess hoppas vi att inspelningsteamet inte parkerar på våra gräsmattor, utan på parkeringsplatsen.

Bilden som en av våra medlemmar skickat in är från Djurgårdsslätten, mittemot Djurgårdens handelsbod: ”Anmärkningsvärt att medarbetarna till nästa julkalender trots fritt P-tillstånd väljer att ställa sig i parkens gröna ytor som nu är förstörda. /Förvånad medlem.”

Det här inlägget postades i Betraktelser. Bokmärk permalänken.